e-mail: sehaz@pb.cz              IČO: 25055593               DIČ: CZ25055593          
          Telefon: 318 628 974              Mobil: 777 888 014

Hydrantový systém se stálotvarou hadicí 25 D

Technický popis výrobku
Hydrantový systém s tvarově stálou hadicí je zkonstruován dle požadavku ČSN 73 0873 a ČSN EN 671-1. Hydrantová skříň je určena k instalaci na stěnu nebo ve stěně, případně jiné svislé stavební konstrukce.

Systém je složen z hydrantové skříně, navíjecího bubnu s přívodem vody, který umožňuje okamžité použití systému, aniž by byla odvinuta celá hadice. Navíjecí buben nebo požární hadicový naviják je konstruován jako výkyvný hadicový naviják, s ručním ovládáním.

Celý systém je vsazen do plechové skříně. Dveře na čelní straně jsou opatřeny kruhovou úchytkou a jsou v zavřené poloze zajišťovány magnetickými úchytkami. Dvířka skříně a panty dvířek jsou zkonstruovány tak, aby bylo možno dvířka otevřít o 180° a pojistné planžety zabraňují vysazení dveří. Varianty dodávaných dvířek jsou dvířka plechová plná nebo prosklená s čirým sklem.

Hydrantová skříň je zhotovena z ocelového plechu o vnějších rozměrech 650 x 650 x 285 mm pro délku hadice 20÷30 m nebo 650 x 650 x 215 mm pro délku hadice 20m a 710 x 710 x 230 pro délku hadice 30 m. V boční stěně skříně jsou v horní a dolní části otvory pro přívod potrubí do skříně. Tyto otvory jsou kryty ochranným plechem, který se při montáži skříně dle potřeby odstraní. Doporučuje se používat horní otvory. Povrchová úprava skříně je provedena práškovou vypalovací barvou v odstínu červeném RAL 3000 a odstínu bílém RAL 9003. Prosklená skříň se vyrábí v barvě bílé nebo červené.

Samostatný hadicový naviják je montován na výkyvném ramenu, které je svařeno z plochých tyčí a upevněné ke skříni. Skládá se ze dvou kruhových kotoučů svařených z plechových segmentů a drátu. Na vnitřním bubnu je navinuta tvarově stálá hadice D25 ukončena sprchovou proudnicí 25.

Přívod vody je zabezpečen pomocí kulového přítokového ventilu.

Tyto hydrantové systémy představují velmi účinný hasicí prostředek se stálou dodávkou vody, který je okamžitě dosažitelný. Požadavky na tyto systémy jsou takové, aby zajistily pohotové ovládání jednou osobou, aby měly dlouhou životnost a nevyžadovaly nadměrnou údržbu.

 

Hydrantový systém se zploštitelnou hadicí 52 C

ČSN 730873 a ČSN EN 671-2

Technický popis výrobku

Systém tvoří skříň z ocelového plechu tl. 0,8 mm o rozměrech 570 x 500 x 210, přítokový ventil ze slitiny lehkých kovů - nástěnný hydrant 52, požární izolovaná zploštitelná hadice pro stabilní systémy průměru 52 a délky max. 20 m a plastová kompozitová požární proudnice 52 Tajfun-turbo s otočně ovládanou hlavou, která umožňuje plynulou regulaci proudu od polohy zavřeno přes polohu plný proud do polohy sprchový proud. Směr otevírání a zavírání je označen na tělese proudnice. Hadice je dvojitě stočená a uložená v kolébce. Skříň je opatřena dvířky s větracími otvory a kruhovým uzavíracím mechanismem. Dvířka skříně a panty dvířek jsou zkonstruovány tak, aby bylo možno dvířka otevřít o 180° a pojistné planžety zabraňují vysazení dveří. V boční stěně skříně jsou v horní a dolní části otvory pro přívod potrubí do skříně. Tyto otvory jsou kryty ochranným plechem, který se při montáži skříně dle potřeby odstraní. Doporučuje se používat horní otvory. Povrchová úprava skříně je provedena práškovou vypalovací barvou v odstínu červeném (RAL 3000).
Hadicové systémy představují velmi účinný hasící prostředek se stálou dodávkou vody, který je okamžitě dosažitelný.Použití
Po otevření skříně si ověříme, zda je proudnice uzavřena. Rozvineme požární hadici a otevřením vřetenového ventilu na přívodu systému zavodníme. Otočením hlavy proudnice nastavíme požadovaný tvar proudu.

©2021 - Sehaz Příbram s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Design Internet Pb s.r.o.